Nowe domeny-zawody

Znaleźć wolną i do tego atrakcyjną domenę jest coraz trudniej. Sytuacja poprawiła się w momencie, gdy weszły rejestracje nowych domen. Nowe rozszerzenia mają dość duży plus, ze względu na ilość nowych nazw łatwo jest dobrać odpowiednią domenę do naszych potrzeb.

Nowe domeny „Zawody”

Już wcześniej pisałem o „kolorowych domenach„, „domenach geograficznych” czas teraz podjąć temat „Zawody w nowych domenach” Tutaj spotkamy wiele domen, które dosłownie odpowiadają np. danej branży czy zawodowi.

To również dobry sposób na wyróżnienie się. Rejestrując nazwę ,która jest przypisana do konkretnej branży. Poniżej kilka przykładów zawodów, które są dostępne do rejestracji.

aktor .actor

architekt .architect

pośrednik .broker

dentysta .dentist

doktor .doctor

inżynier .engineer

kwieciarz .florist

prawnik .lawyer

adwokat .attorney

autor .author

księgowy .accountant

projektant .design

Zatem jeżeli mamy wykształcenie prawnicze, chcemy prowadzić własną kancelarię, może warto pomyśleć o rozszerzeniu .attorney. Jeśli jesteśmy lekarzami to można wybrać końcówkę .doctor przy wyborze domeny dla naszej strony. Dobre rozwiązanie również dla tych, którzy chcą tworzyć własny wizerunek w sieci. Pokazujemy się jako ekspert w danym zawodzie. Oczywiście sama domena bez dobrej strony internetowej pewnie nie pomoże wiele, ale traktujmy nazwy naszej www jako fundament na, którym będziemy budować nasz wizerunek. Odnosi się to nie tylko do „Zawodów” ale i innych kategorii wśród domen, wszystko zależy od tego czym się interesujemy, jaki typ działalności prowadzimy. Dlatego warto śledzić jakie nowe rozszerzenia domen. Nie powinno być trudności ze znalezieniem i przypisaniem danego rozszerzenia do tematyki naszej strony.

Różnorodność nowych domen sprawia, że czekają nas jeszcze kolejne wpisy, bowiem jeszcze pod różne kategorie przypisać należy wiele nowych nazw. Jako przykład podam: Edukacja, Sport, Turystyka, Budownictwo, ale o tym w kolejnych wpisach.

Dodaj komentarz