Branża domen w III kwartale 2023 roku

Dziś zapraszam, do zapoznania się z przeglądem branży domen za III kwartał 2023r. Przegląd domenowego rynku, zostało przygotowane przez DNIB.com W swoim raporcie nazw domen, mamy różne ciekawe dane statystyczne, a także analityczne rynku domenowego.

Liczba domen na całym świecie

Rynek domen, jest bardzo duży, świadczy o tym liczba zarejestrowanych domen. Proszę sobie, wyobrazić, że pod koniec III kwartału 2023, liczba wszystkich domen, wyniosła 359,3 miliona. Tyle, było zarejestrowanych nazw. Oznacza, to że wciągu poprzedniego kwartału, liczba ta zwiększyła się o 2,7 miliona, a procentowo daje to nam 0,8%.

Top 10 najpopularniejszych rozszerzeń

Wśród 10 najpopularniejszych rozszerzeń, mamy na pierwszym miejscu domeny z rozszerzeniem .com z liczbą 160,8 miliona rejestracji. Drugie miejsce, to domena krajowa Chin .cn z wynikiem 20,3 miliona, a trzecie miejsce, należy do domeny krajowej Niemiec i tutaj mamy 17,6 miliona nazw z końcówką .de.

Top 10 domen krajowych

Biorąc pod uwagę, tylko domeny krajowe, to najbardziej popularna jest domena krajowa Chin, która ma 20,3 miliona .cn. Drugie miejsce, to domena Niemiec .de, a trzecie Wielkiej Brytanii .uk.

Dodaj komentarz