Jak sprzedać domenę ?

Załóżmy, że jesteś właścicielem domeny, którą chcesz sprzedać. Potraktujmy domenę jak towar, który chcesz sprzedać. Co robisz, jeżeli masz np. samochód? Dajesz ogłoszenie do gazety, może jakieś ulotki, lub po prostu ogłoszenie w Internecie. Podobnie można zrobić z domeną. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak i gdzie można sprzedać domeny internetowe

Jak sprzedać domenę? Przeczytaj 7 sposobów na sprzedaż domeny internetowej.

1. Ogłoszenia domen

Punkt pierwszy i sposób na sprzedaż domeny to ogłoszenie. Serwisów ogłoszeniowych nie brakuje, możesz jednak skorzystać ze strony tematycznej np. anonsedomen.pl.

Masz możliwość bezpłatnego dodania ogłoszenia sprzedaży/kupna domeny i przypisania jej do konkretnej kategorii, która Ci odpowiada.

2.Portal aukcyjny

Przechodzimy do drugiego punktu i propozycji jak i gdzie można sprzedać domenę internetowa. Są  to portale aukcyjne. W Polsce chyba najbardziej znanym portalem tego typu jest allegro. Ostatnio ten serwis aukcyjny „połączył siły ” i w ten sposób powstał nowy serwis o którym pisałem w tej wiadomości http://cepiel.pl/domeny-wiadomosci/az-pl-i-allegro-z-nowym-serwisem/

3. Giełda domen

Jednym z najbardziej znanych serwisów tego typu jest aftermarket.pl . 

Pozwala on na kupno/ sprzedaż domen. Serwis ten to nie tylko aukcje domen, ale również możliwość rejestracji domen. Możemy również założyć opcję na domenę, czy zamówić przechwyt domeny.

4. Formularz kontaktowy

Jeżeli nie mamy ochoty dodawać nigdzie ogłoszeń, szukaniem serwisów aukcyjnych to możemy umieścić na naszej domenie formularz kontaktowy i czekać na  to, że chętny na domenę sam się znajdzie.

5. Szukanie klienta końcowego

W tym przypadku to my, wysyłamy zapytania i szukamy klienta. np. mamy domenę czajnik, to możemy wysłać zapytanie to producenta czajników.

6. Parkowanie domen

Ten sposób jest podobny do formularza kontaktowego czyli punkt 4 na tej liście z tą różnicą, że  domena może zarabiać, a my dodajemy tylko informacje w ustawieniach, że dana domena jest na sprzedaż, lub pole kontakt. Te informacje, możemy ustawić w panelu administracyjnym.

7. Stwórz serwis

To już 7 propozycja, ale chyba jedna z najtrudniejszych i najbardziej pracochłonnych. Wymaga umiejętności tworzenia stron. Co kryje się pod „stwórz serwis” i jakie korzyści. Tworząc serwis, możemy podnieść wartość domeny. Pozycjonując domenę, zyskując użytkowników, również wartość domeny może zyskać na wartości.

Na razie to tyle sposób na sprzedaż domeny. Podałem kilka punktów, które mogą Ci pomóc. Dużo zależy od nazwy domeny jaką chcemy sprzedać, dlatego, nie jest łatwo napisać jeden konkretny punkt: ten sposób jest najlepszy.

Dodaj komentarz