Domeny 2018 na stronie Cepiel.pl

Rozpoczynamy nowy rok, zatem warto mieć konkretne plany na ten 2018 rok. Warto w tym pierwszym dniu napisać o oczekiwaniach jakich się spodziewamy na rynku domen internetowych. Ja mam jedno zdanie, które stosuje:
Zawsze jest dobry czas na domeny dlatego to stwierdzenie również, bardzo pasuje do roku 2018 roku.

Oczekiwania od rynku domen internetowych w 2018 roku

Domena .pl czas przełamać kryzys

Domena przez ostatnie lata, notowała tendencje zwyżkowe, aż do ubiegłego roku. 2017m rok, był jednym z najgorszych okresów dla domeny .pl. Po takim, okresie musi być tylko lepiej. Jest to trochę optymistyczne nastawienie, ale  powiedzmy „szklanka jest do połowy pełna”. Czas jednak na działania, które musi podjąć NASK i mam nadzieję, że takie NASK podejmie. Chodzi nie tylko o obniżenie cen, za odnowienie. Ważne jest, by podjąć działania promocyjne.  Domena .pl zasługuje na dużą akcje marketingową. Reklama domeny .pl na pewno się opłaci, a zyskać może każdy.

Domena .com

Domena .com, jest mistrzem nad mistrzami. Tutaj się nic nie powinno się zmienić. Nie powinno nas zdziwić, że ciągle liczba domen .com będzie rosła. Nie raz pewnie też usłyszymy, o kwotach 7 cyfrowych w domenie .com.

Nowe domeny

Tutaj czeka nas, pewne korekta jeśli chodzi o liczba domen. Zobaczymy jak nowe domeny zachowują się jeśli chodzi o odnowienia. Szczególnie korektę będziemy widzieć przy końcówce .xyz. Silnie promowana domena, choćby promocyjnymi cenami rejestracji, zostanie zweryfikowane liczbą odnowień. Są nowe domeny, które powinny się przyjąć i wejść na dobre i przyjąć się na rynku domen. Są takie silne końcówki jak .club, online, które są skazane na sukces,ale są też takie , o których nawet nie usłyszymy. W końcu z ponad 1000 nowych rozszerzeń, przetrwają najlepsze.

Zapraszam do czytania bloga Cepiel.pl, by wiedzieć, co się dzieje na rynku domen internetowych.

Powodzenia i sukcesów w nowym 2018 roku.

Dodaj komentarz