Reklama nowych domen

zdj.fotolia.com
korvin1979

Nowe domeny dla wielu użytkowników Internetu hasłem o którym nic nie wiedzą. Takie rozszerzenia jak .xyz, .club, .online, nie są rozpoznawalne. Tutaj pojawia się jeden z problemów nowych domen, rozszerzenie, które nie jest popularne. Gdy większość internautów nazwę strony kojarzy w końcówce głównie .pl czy .com co robić by jednak nasza nazwa w nowej domenie była zauważona?

Promocja nowej domeny

Właśnie jak promować nową domenę? Reklama nowej domeny czyli jak to robić? Te i inne pytania są stawiane przez pewnie wielu z Nas. Nowe domeny to często alternatywa dla popularnych końcówek choćby .pl. Alternatywa kojarzy się z czymś gorszym i coś w tym jest. Jednak słabość nowych domen może być wykorzystana jako jej atut.

Pierwsze to co osiągnąłeś rejestrując nową domenę to, że udało Ci się zdobyć wolny adres,  który nie musiałeś kupować. Gdybyś musiał kupić jakąś nazwę w domenie .com czy .pl być może trochę pieniędzy musiałbyś wydać. Na początek, gdy nie dysponujesz dużymi funduszami, byłoby to zbyt duże obciążenie, a może wcale nie ruszyłbyś ze swoją stronę gdybyś musiał wydać na start kasę na zakup domeny.

Dobrze masz własną stronę pod adresem z tzw. „nowych domen” co teraz jak promować tą stronę? Tutaj mogą się powtarzać takie same elementy jak w przypadku tradycyjnych „starych” domen choćby jak pozycjonowanie, reklamowanie…ale Ty masz nową domenę i oprócz tego możesz wykorzystać jej słabość czyli „dziwne” rozszerzenie.

„Dziwne rozszerzenie”

Właśnie pojawił się termin „dziwne rozszerzenie” czy też inaczej „dziwna nazwa” to właśnie w tym może być sukces. Dlaczego? Tym właśnie możesz zwrócić uwagę potencjalnego odwiedzającego Twoją stronę. Nie mogę tutaj napisać dokładnie jak to masz zrobić, bo w dużej mierze zależy to od tego jaka nazwa i jakie rozszerzenie masz dla swojej strony. Jest to sprawa bardzo indywidualna. Tylko nie ma co mówić, że to będzie trudne, poszukaj trochę kreatywnych rozwiązań, zrób sobie schemat na kartce papieru jak choćby logo, czy też hasło domeny.

Jakość strony

Pamiętaj reklamowanie czegoś co jest dobre, jest znacznie łatwiejsze, jakość często sama się obroni. Dlatego nie należy się skupiać tylko na reklamie ale i na tworzeniu wartościowej treści, tutaj nic się nie zmienia zarówno w przypadku stron z nowymi rozszerzeniami i ze starymi końcówkami

Przykład masz serwis o Polsce:

Twoja nazwa to Polska24 i jakieś rozszerzenie, załóżmy, że jest to końcówka najbardziej popularna wśród nowych domen czyli .xyz . Mamy zatem Polska24.xyz rozbijmy to na dwa człony Polska24 oraz na .xyz Stwórzmy ciekawe logo gdzie np. Polska24 będzie inną czcionką od .xyz Warto by podkreślić w logo rozszerzenie .xyz. Reklamując taką stronę warto pamiętać zatem by zarówno nazwa jak i rozszerzenie były dobrze czytelne, czy to formie loga czy też formie jakiegoś wideo.

Tworząc wartościową treść Twoja strona być może będzie częściej udostępniane w portalach społecznościowych a to jedna z najszybszych i chyba najtańszych form reklamy.

Życzę Ci powodzenia w nowych projektach z nowymi domenami.

Dodaj komentarz