Ile kosztuje domena?

Ile kosztuje domena internetowa ?

 

Na koszt domeny składają się dwa składniki:

1.rejestracja domeny

2.odnowienie domeny

 

1. Rejestracja domeny

 

Załóżmy, że rejestrujemy pierwszą domenę. Po zarejestrowaniu się u wybranego rejestratora domen składamy pierwsze zamówienie. Tutaj możemy być bardzo zadowoleni, często możemy dostać domenę ze „0 zł”  lub cenowo w okolicach 10 zł. To może wybierzmy „0 zł”, ale jak to bywa, nie ma nic za darmo. Nieświadomy wybór rejestratora domen, to podstawowy błąd popełniany na początku. Czasami lepiej zapłacić 10 zł za pierwszy rok przy rejestracji niż 0 zł. Dlaczego, o tym w drugim punkcie, odnowienie domeny.

2. Odnowienie domeny

 

Gdy wiele osób, patrzy na cenę rejestracji domeny, nie bierze pod uwagę drugiego punktu odnowienie domeny. Jest to jeden z ważniejszych składników składających się na koszt domeny jaki musimy ponieść.  Gdy w pierwszym punkcie zapłaciliśmy 0 zł lub 10 zł to już w tym kroku koszt utrzymania domeny wzrastają. Dla klientów indywidualnych koszt odnowienia wynosi około 50 zł-70 zł (najtańsze oferty) ale często bywa, że trzeba zapłacić nawet ponad 120 zł.

Jak więc nie przepłacać za domeny?

Wybierając rejestratora domeny sprawdzamy jego cennik. Oprócz zwrócenia uwagi czy kwoty są podane jako netto czy brutto, patrzymy na pola:

-koszt rejestracji domeny

-koszt odnowienia domeny

%d bloggers like this: