Cepiel.pl blog o domenach internetowych, blog o pozycjonowaniu stron

Audyt strony internetowej

Audyt strony internetowej, to kolejny ważny krok dla polepszenia wizerunku naszej strony nie tylko od strony wyszukiwarek, ale również co najważniejsze od strony użytkownika.

audyt strony

zdj.fotolia.com
korvin1979

Wielu właścicieli uważa, że ich strona jest najlepsza, ale czasami trzeba spojrzeć na nią „chłodnym okiem” i podać analizie. Audyt strony, może wskazać nam błędy jakie popełniliśmy przy tworzeniu lub prowadzeniu naszej www.

 

 

Co to jest audyt strony?

Nim pójdziemy dalej z tematem, zdefiniuje pojęcie audytu www. Co to jest ten audyt strony? Najkrótsza odpowiedź, to audyt strony, to jej ocena. Audyt ma dostarczyć nam informacji, gdzie popełniamy błędy, aby je można poprawić i wdrożyć nową poprawioną stronę.

 

Elementy sprawdzane podczas audytu strony?

 

Jest wiele czynników, które brane są pod uwagę podczas analizowania strony. W zależności od metodyki i stopnia zaawansowania. Najprostsze audyty sprowadzają się do  badania takich czynników jak:

-analiza domeny (wiek, rozszerzenie)

-treść strony (duplikaty, tematyczność)

-meta tagi

-mobilność witryny

-linkowanie

-szybkość

-widoczność www wyszukiwarkach

-mapa strony

 

Po przeprowadzeniu rzetelnego audytu można wprowadzać zmiany, oczywiście po wyciągnięciu wniosków. Audyt może wykazać potrzebę zmian treści stron, sposobu linkowania, doboru słów kluczowych, czy też zmiana w samym kodzie www. To jest analiza techniczna. Jest również analiza użyteczności.

Analiza użyteczności

Audyt powinien nam również dostarczać informacji dt. użyteczności strony dla użytkownika. Chodzi tutaj o takie rozplanowanie treści, grafiki, dobór kolorów, nawigacja aby nasza www była jak najbardziej przejrzysta, komfortowa w przeglądaniu, a tym samym użyteczna dla przeglądającego.

Audyt strony nie jest prostą rzeczą, wymaga wiedzy na temat elementów, które należy brać pod uwagę. Później przychodzi czas na analizę i te  słaby elementy, które wyszły podczas audytu umieć naprawić. Korzyść z audytu jest duża, poznajmeny naszą stronę jej słabe i mocne strony, a tym samym ławiej będzie nam przyciągnąć nowych klientów na naszą www.

Dodaj komentarz