Cepiel.pl blog o domenach internetowych, blog o pozycjonowaniu stron

Spada liczba domen .eu III kwartał 2016

domena .eu

domena .eu

EURiD przedstawił raport prezentujący wyniki domeny .eu w III kwartale 2016 roku.  III kwartał przyniósł spadek liczby domen. Na koniec III kwartału liczba domen wynosiła 3,79 miliona nazw .eu, co pomniejszeniem rejestru o 22 251. Nie jest to jakiś duży spadek liczby domen, ponieważ procentowo, przekłada się to na 0,6% na minus. Były kraje, gdzie odnotowano wzrosty, wymienić tutaj należy Portugalię, gdzie liczba domen .eu zwiększyła się o 5%. Ogólnie było 12 krajów, gdzie liczba zarejestrowanych domen była na plusie.

Nowe rejestracje

W III kwartale użytkownicy zarejestrowali 166 631 nazw. Natomiast 189 989 nazw były do usunięcie. Przy czym nie wszystkie 189 989 nazw musi być  usunięte, ponieważ rejestrujący ma jeszcze 40 dni do reaktywacji domeny. Jeżeli po tych dniach nie opłaci domeny, trafia ona do ponownej rejestracji. Poziom odnowień wyniósł 77% i nie odbiega on od poprzednich kwartałów, pozostając na dobrym stabilnym poziomie.

Kraje gdzie domeny .eu są najbardziej popularne

Kraje gdzie EU jest najbardziej popularne

Kraje gdzie EU jest najbardziej popularne

1.Niemcy

2.Holandia

3.Francja

4.Wielka Brytania

5.Włochy

6.Polska

7.Czechy

8.Belgia

9.Hiszpania

10 Austria

 

Domeny .eu z coraz większą konkurencją

Liczba nowych domen jest już tak duża, że potencjalny klient szuka nazw w różnych rozszerzeniach. To sprawia, że często rezygnuję z końcówki .eu na rzecz nowych domen. Oczywiście są to nie potwierdzone dane, ale jest w tym dużo prawdy, że nowe domeny odbierają klientów końcówek .eu, ale również innych domen globalnych. Przy czym jeszcze główna domena globalna .com dobrze sobie radzi z konkurencją nowych domen, ale to już kwestia ogromnej rozpoznawalności, renomy jaką ma .com. Jednak z czasem i tutaj sytuacje pewnie ulegnie zmianie, patrząc na to, jak szybko rośnie rynek nowych domen, ale to już temat na inny wpis. Nie ma co jednak zapominać o domenie .eu, w końcu jest to według mnie dobra końcówka, a jej potencjał szczególnie jeśli działamy na kontynencie europejskim jest spory.

 

Dodaj komentarz