Rosyjskie domeny krajowe

Domena krajowa Rosji .рф

Domena krajowa Rosji to .ru oraz tzw. domena z cyrylicą .рф. Zarówno pierwsza jak i druga cieszą się dużym zainteresowaniem. Są to dwie główne domeny krajowe Rosji. Domena .РФ to domena całkowicie pisana cyrylicą. Rozszerzenie .РФ jest dość młodą końcówką, bowiem pierwsze rejestracje, były 13 maja 2010 roku, czyli niecałe 5 lat.
Ile jest domen z końcówką .РФ ?
Jak pisałem rozszerzenie ma niecałe 5 lat, a już liczba zarejestrowanych domen zbliżyła się do 850 tysięcy.
Warto dodać, że do Rosji należy również domena .su, jest to pozostałość po Związku Radzieckim, bowiem czytamy .su-Soviet Union.

Co to jest cyrylica?
Tak jak my mamy alfabet w którym występuje takie znaki jak ż, ć…tak kraje wschodniesłowiańskie i niektóre południowosłowiańskie mają swój alfabet. Np. w języku rosyjskim mamy takie znaki w alfabecie jak: Й, Ф,Ю,… i to właśnie jest cyrylica.
Domeny krajowe Rosji są jednym z najpopularniejszych na świecie. Na liście Top 20 najbardziej popularnych rozszerzeń, domena z końcówką .ru zajmuje 6 miejsce z liczbą bliską 5 miliona domen. ( dane z 3 kwartału). Top 20 domen krajowych możesz zobaczyć w tym wpisie TOP 20 domen krajowych

Domeny krajowe Rosji są przeznaczone na potencjalnie duży rynek. Dane mówią, że jest blisko 250 milionów osób, które posługują się językiem rosyjskim. Rozszerzenia te powinny zainteresować szczególnie osoby, które prowadzą lub chcą prowadzić biznes w Rosji.

%d bloggers like this: