Już w lipcu darmowa domena .ml

Początek tygodnia przynosi bardzo dobrą wiadomość, na rynku domen internetowych pojawi się nowa darmowa domena .ml. 

Domena .ml  czyli co ?

 

Domena .ml to domena krajowa afrykańskiego kraju Mali.  „Dot Registry ML” opublikował harmonogram uruchamiania domeny .ml. Obsługą domeny .ml zajmie się AGETIC. Domena to ma być ogólnie dostępna, bez ograniczeń,.

Darmowa domena .ml ma być dostępna dla wszystkich już 15 lipca. Nim dojdzie do powszechnej rejestracji tak jak w przypadku wprowadzenia innych nowych domen będą dwa okresy „Sunrise” i Ladrush”, do ochrony właścicieli znaków towarowych na całym świecie. Domena .ml działa tak samo jak inne rozszerzenia i może być odnawiana każdego okresu rejestracyjnego bezpłatnie.

Etapy wprowadzania domeny .ml

Podczas spotkacnia ICANN w Pekinie, podano harmonogram uruchamiania domeny w poszczególnych okresach. „Sunrise” rozpocznie się z dniem 2013 roku i potrwa do 31 maja. Okres „Landrush” rozpocznie się 1 czerwca a jego koniec przewidziany jest na 14 lipca 2013 roku.

Ostania faza, która interesuje pewnie wiele osób, czyli ogólna dostępność domeny .ml

15 lipca 2013 roku. 

Wakacje czeka na nas bardzo ważne wydarzenie na rynku domen internetowych. Warto zapamiętać datę 15 lipca 2013 roku. Darmowa domena to nie jest nowość, mamy przecież domeny .tk, które ostatnio nawet zajęły 3 miejsce najczęściej rejestrowanych domen krajowych.

Domena .tk

najpopularniejsze rozszerzenia domen  w tym artykule domena .tk znalazła się na 4 miejscu.

Jest jednak ciemna strona domeny .tk ponieważ jest ona uznawana za jedną z najbardziej niebezpiecznych końcówek. Domena .tk wykorzystywana jest do ataków phishingowych, oraz wiele stron w domenie .tk zawiera złośliwe oprogramowanie.

Na więcej informacji musimy jeszcze trochę poczekać. Jeżeli pojawią się nowe informacje dt. darmowej domeny napiszę o tym na blogu.

dot.ml

źródło: dot.ml prnewswire.com itweb.co.za

%d bloggers like this: